(7) Korianderes pakolás
A friss koriander leveleit egy mozsárban törjük össze, és adjunk hozzá egy kevés tisztított vizet (keveset, inkább cseppenként adagolva), az ebből kapott levet vigyük fel a fejbőrre és hagyjuk hatni legalább 1 órát.
Hajmosás előtt alkalmazzuk, hetente többször. A hajhullást 2-3 héten belül is megállíthatja, de 2-3 hónap a hatóideje.
A koriander, más néven kínai petrezselyem vagy cigánypetrezselyem, serkenti a haj növekedését és megelőzi a hajhullást, minden értékes anyagot (esszenciális vitaminok, fehérje) biztosít a fejbőr számára. Ősidők óta használt fűszer, mely a Földközi-tenger vidékéről származik.
link
(6) Gyuri bácsi, a bükki füvesember tanácsai
"...Kezdjük a hajunkon – az enyém a lustaságtól ilyen, mert ma is meg tudnám csinálni, hogyha rendszeresen csinálnám, diólevéllel kenném be, diólevél teával. Hajmosás után a diólevél teát rajta hagynám, és akkor elkezdene nőni a hajam.
A másik módszer, amikor korpásodást akarunk gyógyítani, és kicsi hajerősítést akarunk csinálni, akkor csalánlevéllel történő hajmosás utáni leöblítés, majd beledörzsölni – diólevél teával, és 10-15 perc után leöblíteni.
És van egy olyan, amit kevesen alkalmaznak, pedig nagyon hatékony a hajukra. Egy fél citromlé, ugyanannyi tejszínnel és 4-6-8 csepp mandulaolajjal összekeverni és azt beledörzsölni hajmosás után a hajba, és ezt egy fél óra után le kell mosni, mert akkorra a mandulaolaj beszívódik a hajhagymákba, hihetetlenül jó korpásodásra és hajnövekedésre.
Van még sok minden más pl. a nagybojtorján gyökere, amit a Bánfi hajszeszbe tettek -a Herbária állította elő -, annak csak az első éves gyökere jó, amikor még nem hoz magot.
folytatás itt
(5) Citromos pakolás
A citromról széles körben ismert, hogy kiemelkedően magas C-vitamin tartalommal rendelkezik, azt azonban kevesen tudják, hogy legértékesebb méregoldó, méregtelenítő gyümölcsünk.
A citrom Indiából származik, ahonnan csupán a X-XI. században terjedt tovább. Mára világszerte elterjedt, és felhasználási területei is igen változatosak: több helyen még hajhullás és korpásodás ellen is használják, avokádó vagy mandulaolajjal keverve. (link)
(4) Avokádós hajpakolás 1.
Egy érett avokádót hámozzunk meg, villával pürésítsük.Adjunk hozzá 2 ek olívaolajat, néhány csepp citromlevet és addig keverjük, amíg laza állagú illetve kenhető lesz. Ezt követően mossunk hajat, a nedves hajra vigyük fel a pakolást és alaposan oszlassuk el. Masszírozzuk a fejbőrbe és 20 perc elteltével alaposan öblítsük le.
- 1 avokádó
- 2 ek oliva olaj
- citromlé
Avokádós hajpakolás 2. - mélykondícionáló hatású
- 1 db közepes méretű avokádó - villával pürésítjük
- fél csésze majonéz (zsíros)
- 2 ek méz
- 3 ek oliva olaj
_________________________
(3) Vöröshagyma
Gyermekkoromban nagyszüleim ugyanezt petróleummal helyettesítették.
Mások a zöld diólevélből főzött teapakolásra esküsznek, minden esetre magam is találkoztam olyan idősebb úrral, akinek tar fejét egy ilyen kúra után pelyhedző haj borította. A kiválasztott hajnövesztő vagy hajregeneráló szerünket egy használaton kívüli törölközőt átitatva vigyék fel a fejbőrre, majd húzzanak a fejre neylonsapkát, ezt kössék le egy meleg kendővel vagy sapkával borítsák be, s egy-két óra hosszát hagyják fent. Volt,akinél már a harmadik héten megjelentek az előtte sima fejbőrön a pihés hajtövek, igaz, olyan is akadt, aki mindenféle próbálkozás ellenére kénytelen volt elfogadni tarságát"
(Rozgics Mária: Magyar élet magyar lélek, 2010, p 56)___________________________________________
Néhány szem hagymát igen apróra vágunk, vagy lereszelünk. Egy kevés langyos vízzel elkeverjük, majd a pakolással hajunkat, fejbőrünket befedjük. Pár percig rajta hagyjuk, ezután jöhet az alapos hajmosás.
- kb 2 szem vöröshagyma
- víz
ez nagyon érdekes :), idézek:
"A vöröshagyma vírusölő hatásáról már én is sokat hallottam. A minap a következő levél akadt a kezembe a hagyma vírusölő hatásáról:
"1919-ben amikor az influenzajárvány megölt 40 millió embert (valószínű USA-ban), volt egy orvos ,aki sok farmert meglátogatott, hogy megpróbáljon segíteni a járvány elterjedésében. Egyszer egy családhoz érkezett, és csodálkozott, hogy mindenki egészséges. A feleség közölte, hogy egy edényben hámozatlan hagymát tartanak a szobában. Az orvos nem akarta elhinni, és kérte, hogy vizsgálhassa meg a hagymát mikroszkóppal. A hagymában megtalálta az influenza vírust. Szemmel láthatóan a hagyma bevonzotta a mikrobát így tartva a családot egészségesen.
A cikk írója hallott egy történetet a fodrászától. Néhány éve az alkalmazottai és sok kuncsaftja is influenzások voltak. A következő évben több edényben hagymát helyezett el különbözőhelyre a fodrász helyiségben. Meglepetésére senki sem betegedett meg az alkalmazottai közül.
Egy másik eset:Egy illetőnek tüdőgyulladása volt. A hagyma mindkét végét levágta majd az egyik végét felszúrta egy villára majd a villa nyelét beleállította egy vázába és a beteg páciens mellé helyezte az éjszakára. Reggelre a hagyma fekete lett a mikrobáktól. A cikk írója is kipróbálta ilyen esetben a hagymát és utána jobban érezte magát.
link_____________
(2) Tojássárgája - oliva olaj - citromlé
Hajullást csökkentő pakolás. (a videó angol nyelvű, de a lényeg:) Keverjük össze a hozzávalókat, majd vigyük fel gyengéden a fejbőrre.
Mennyiség: olivaolaj: 2 teáskanál. A pontos mennyiségeket nem részletezi, de ha jól látom, mindenből csak keveset használ: kevés citomlevet és valamennyi tojássárgáját
- 2 tk oliva olaj
- citromlé
- 1 tojássárgája
(2 B) Tojásos - citromos sampon
A tojásos-citromos sampon természetes fényt ad a hajnak. Elkészítéséhez keverjük össze egy citrom levét egy egész tojással, pár csepp ilóolajjal.
- 1 citrom
- 1 egész tojás
- illóolaj (pár csepp)
_____________
(1) Sörélesztős - Csalános hajpakolás
50 gramm sörélesztőt keverjünk össze 5 kanál oliva olajjal, 4 kanál langyos mézzel és egy csésze csalánlével (nyers összetört levelek, vagy csalánfőzet is lehet). Masszírozzuk a fejbőrbe a jól összekevert masszát, jól öblítsük le majd mossunk hajat. Kiváló hajhagyma erősítő pakolás. (link)
- 50 gr sörélesztő
- 5 ek oliva olaj
- 4 ek méz
- 1 csésze csalánlevél
kipróbáltam a pakolást tojássárgája-olivaolaj+illóolaj kombinációban. Bőven elég egy fél tojás sárgája (főzésnél félretettem egy kicsit a tojásból). mindenből elég a kis mennyiség - a kevés hajúaknak. néhány óra után mostam le, de addigra már kicsit be is keményedett, beszáradt.
VálaszTörlésNagyon köszönöm a bükki füvesember linket,kipróbáltam a diófaleveles hajöblítést citrommal és bevált.Rengeteg szeren,samponon vagyok már túl,de a hajhullást csak ez csökkentette-köszi Berka!!!
VálaszTörlésZsanett
:))) szívesen
VálaszTörlésZsanett, hogy van a hajad? Hogyan készítetted a diófalaveles hajöblítést?
VálaszTörlésUgyan nem Zsanett vagyok, de már pár hónapja használok dólevelet, ill. csalángyökeret a hajamra. Először csak az egyikkel öblögettem mindig, de fogalmam sem volt, hogy melyik a hasznosabb.... Így inkább kombináltam a kettőt:D
VálaszTörlésEgy nagy fazekam van, amibe lógatom a fejem hajmosás után. Ebbe kb 1,2 liter vizet szoktam tenni, mert úgy ér oda mindenhova a főzet. Felforralom, és az 1,2 literhez 8 teáskanál diólevelet, és 4 evőkanál csalángyökeret teszek. Ezt pár percig alacsony lángon forralom, majd azonnal leszűröm, és hagyom kihűlni. Natúr samponnal mosok hajat, és ha azt leöblítettem, jöhet a gyógynövényes hajáztatás - ameddig bírom, ez maximum 5 perc. Közben masszírozom is. A végén pedig ráöntöm az egészet, törölközőbe bugyolálom a hajam, majd megszárítom. Tehát nem öblítem le, mert szerintem úgy veszít a hatásosságából. Ezt pár hétig minden hajmosásnál csináltam, de utálok pepecselni, szóval már csak akkor szoktam mikor eszembe jut és van rá időm. A meglátásom szerint a hajhullásom egy szemernyit sem csökkent tőle, de segítette a babahajak növekedését - legalábbis áprilisban voltak durván kopasz területek két oldalt a fejemen, azóta pedig ezek csökkentek (eltűnni nem tűntek el), pedig azóta sokkal durvábban hullik, mint előtte bármikor, legalább kétszer annyira (abbahagytam a Diane35-öt.....). szóval én az új hajakat a gyógynövényeknek tulajdonítom, ugyanis mást nem is nagyon használok per pill, nincs értelme a jelenlegi hajritkulásomnál.
Berka, te hogy vagy? Ajánlásodra használtam a Herzériát még tavaly, jó kis cucc, de a sampon úgy kiszárította a fejbőröm rendszeres használat mellett, hogy szinte éreztem ahogy a szárazságtól elsorvadnak a hajhagymáim.. de az ampullákat meg szoktam venni ha épp bioboltban járok.
Üdv, Nussz
valaki probàlta màr a hagymàs hajpakolàst? azt csak férfiaknak van?
VálaszTörlésEn most tesztelem :-)
VálaszTörlésEn most tesztelem :-)
VálaszTörlésa tojasos hajpakolasrol szeretnek kerdezni valamit...elotte vagy utanna mossak hajat samponnal?
VálaszTörlésSziasztok. En probaltam a hagymat hajhullasra. Es bevallt. Most 31 eves vagyok es alopecia hajhullasom van es ujbol kiszeretnem probalni. Valaki nem tudna megmondani, hogy erre hasznalna-e?
VálaszTörlésNekem is Alopeciám van csak puha babahajaim vannak nagyon gyengék. Gyuribácsi nekem személyesen is a fenti pakolást ajánlotta (friss citromlé, tejszín, mandulaolaj). Ma próbaltam ki, a mandula és citrom bio. Kb. 10 percig masszíroztam az egész fejem vele, és beszéltem is a hajhagymáimhoz! :-) Annyira lüktettek tőle a hajhagymáim miután lemostam, hogy ez tuti hogy hatásos!!!
VálaszTörlésEzen felbuzdulva este rögtön a hagymapakolást is megcsináltam. Egy kisebb hagymát lereszeltem, és önmagában a fejemre tettem, fólpakkal leszorítottam kb. 1 órára. Megint nagyon lüktetnek a hajhagymáim!! Tuti ez is jó szer. De persze az eredményhez nekem még sok kezelés kell. Most lelkes vagyok!
:-)